עמילות מכס חיפה

כל הנושא של שילוח בינלאומי הוא נושא מורכב והוא כולל כמה וכמה שלבים. נדרשת מעורבות של אנשי מקצוע מתחומים שונים על מנת שהמשלוח יעבור בשלום מהיעד ממנו הוא יצא אל היעד אליו הוא אמור להגיע. התחום המרכזי הינו מורכב במיוחד וזוהי ההתמודדות מול שלטונות המכס. לעיתים דווקא שם העניינים מתחילים לחרוק. זו הסיבה שכדאי לפנות ולהיעזר בחברה המציעה שירות של עמילות מכס.

עמילות מכס חיפה – מהי עמילות מכס?

אם נבדוק מה תפקידו של עמיל מכס, נגלה כי ההגדרה שלו כיום היא כבר לא מה שהייתה בעבר. לפני שנים לא רחוקות כל כך, היה על עמיל המכס להיות נוכח פיזית במקום אשר אליו הגיעו הסחורות. כך שאם הסחורות היו אמורות להגיע לנמל חיפה, או אז היה על עמיל המכס להגיע עד לנמל בעת הגעת הסחורה על מנת להשלים את פעולות היבוא באופן מושלם. הדבר נכון היה גם לנושא של ייצוא סחורות. כאשר גם במקרה כזה היה על עמיל המכס להיות נוכח במקום ולוודא כי הסחורה יוצאת לדרכה באופן הכי נכון והכי בטוח.

עמילות מכס חיפה – היום

כיום, כמו בכל תחום, מתנהלים הדברים באופן מעט שונה. כבר אין צורך בהגעה פיזית לאזור הנמל על מנת לוודא כי היצוא או היבוא מתבצעים כראוי. כיום אפשר פשוט למלא את הניירת הנדרשת, לטפל בכל ההשלכות הכרוכות בנושא היבוא או היצוא כאשר באופן כזה העניינים עשויים להתנהל בצורה הרבה יותר מהירה ללא המתנה מיותרת וללא פרוצדורה סבוכה מידי.

מי יכול לשמש כעמיל מכס?

העבודה אותה מבצעים עמילי המכס היא לא עבודה פשוטה כל כך כפי שזה נראה אולי מהתיאור אותו תיארנו לעיל. זה לא רק למלא ניירת… נדרש הרבה ידע לצד ניסיון עשיר בתחום על מנת שאכן הלקוח לא יפסיד כסף, נציגי הרשויות במכס לא יחושו מנוצלים והכול ייעשה מתוך כבוד והסכמה הדדיים. אדם שרוצה לעבוד כעמיל מכס, נדרש לשם כך ללמוד את המקצוע (כן, מדובר במקצוע של ממש לכל דבר וענין!) הוא אמור לעבור הסמכה מיוחדת ורק אחר כך הוא יוכל לעבור לנעליים של עמיל מכס מקצועי.

התפקיד של עמיל מכס –

תפקידו למעשה יהיה עמידה לצד הלקוח על מנת לחסוך עבורו את עלויות המס, אך זאת לצד ריצוי הנציגים של רשויות המכס. יהיה עליו לפשר בין אי ההסכמות שנוצרות לא פעם בין עמילי המכס לבין הנציגים של רשויות המכס כאשר לא פעם יהיה עליו לטפל בחוסר הסכמה שנוצר לגבי הסיווג של מוצר כלשהו לצורך קביעת התשלום הנדרש.

נציגי המכס מצדם מקפידים כמובן על תשלום המיסים בהתאם לחוק כאשר עמיל המכס מנסה בכל כוחו להוזיל עבור הלקוח שלו את העלויות. מסיבה זו חשוב כל כך לפנות אל עמיל מכס מנוסה ומקצועי שידע לבצע את המלאכה נאמנה.

חייגו או השארו פרטים ונחזור אליכם
מחפשים שירותי שילוח ועמילת מכס? חייגו עכשיו: 03-5391800