ייבוא כלי עבודה מחו"ל

isaacwp
25 ינואר ,2021
דרופ שיפינג

מרבית כלי העבודה שבהם משתמש הציבור אינם מיוצרים או מורכבים בישראל. לא מדובר רק בכלים שמשמשים אנשי מקצוע אלא גם כאלה שבהם משתמשים לתחזוקת בית רגילה. לא משנה אם מדובר במברגה משוכללת או סט כלי עבודה ממוצע, כמעט תמיד יהיה מדובר בייבוא. הרבה אנשים רוצים לדעת האם הדבר הזה באמת מסובך? האם כל אחד יכול להפוך ליבואן, אם הוא מבין בכלי עבודה כאלה או אחרים? יש כמה עקרונות שיעשו לכם סדר. 

ייבוא מסחרי או ייבוא אישי 

ראשית כל חשוב להפריד בין ייבוא של סט כלי עבודה יחיד לבין ייבוא של ארגזים או מכולות שבהם חבילות על גבי חבילות של סטים ובהחלט לא סט כלי עבודה אחד. זה עניין אחד ולא פשוט בכלל להפוך ליבואן של כלי עבודה מחו"ל שעובד עם נפחים משמעותיים וזה עניין אחד לייבא מוצר אחד או כמה מוצרים בודדים לשימוש אישי או כמתנה. האינטרנט יצר מהפך בהרגלי הקניות שלנו ולמעשה, הרבה אנשים שמזמינים מוצר מחו"ל אולי לא מודעים לכך אבל הם מעין יבואנים. הם צריכים לפעול על פי החוקים שמאפשרים מסחר יעיל בין לאומי וצריך להביא בחשבון גם עלויות של מכסים והגבלות של מחירי ייבוא מקסימליים לקבלת פטור ממכס. 

מתי ייבוא אישי מחו"ל בכלי עבודה נחוץ 

ייבוא אישי יכול להשתלם בשל פערי מחיר של סחורות שנמכרות בארץ לעומת מחירי סחורות שנמכרות בחו"ל והן זהות או לפחות דומות למדי למה שמצוי בשוק הישראלי. יחד עם זאת, לפעמים אם רוצים כלי עבודה מיוחד, נניח סט כלי עבודה לתעשייה ייחודית שאין כל כך להשיג בארץ, אז הייבוא האישי הופך לדרך היחידה האפשרית. הקידמה בתחום כלי העבודה השונים הביאה לכך שהרבה מאוד פתרונות זמינים בשוק העולמי. אבל לא כל הפתרונות הללו מגיעים לארץ, או מגיעים עם עיכוב גדול (רק אחרי כמה שנים מרגע שהכלי זמין בחו"ל). זו הסיבה שלמרות שיש הרבה מאוד חנויות כלי עבודה ויבואנים וסוחרים גדולים בארץ, עדיין אפשר לראות ביקוש לייבוא אישי. השאלה מה קורה אם חוששים מהבירוקרטיה ובמיוחד כאשר העלויות של כלי מסוים יחסית גבוהות ולא רוצים שיהיו בעיות במכס. 

פתרונות לוגיסטיים גם לטובת ייבוא אישי 

הביקוש הגדול למוצרים מחו"ל, בהם כלי עבודה מיוחדים ואף נדירים, הביא לכך שחברות המתמחות בלוגיסטיקה הזאת מסייעות לאורך כל הדרך. מדובר בשירות שבו אפשר להזמין כלי עבודה (או כל מוצר אחר) באתר מקוון בחו"ל. שירות שניתן על ידי מומחים בתחום הייבוא והשילוח מטפל בכל מה שצריך מבחינה מנהלית ואף דואגים למשלוח, גם כאשר הספק עצמו לא מספק שירות משלוחים של הכלים, לישראל. השירות שכוללת שרשרת לוגיסטית מתוחכמת, יכול לזרז את הטיפול לפי צרכי היבואן ואספקה דרך נקודת איסוף או אפילו משלוח עד הבית. 

כתובתנו

משרד ראשי: אברהם גירון 6 יהוד

כתובת למכתבים: ת.ד 53 נתב"ג מיקוד 7010000

טלפון

03-5391800

מענה 24/7 שעות ביממה

דואר אלקטרוני

service@gaash-customs.co.il

פקס

03-9793003

נשמח לעזור

2021 © כל הזכויות שמורות
מחפשים שירותי שילוח ועמילת מכס?
השארו פרטים ונחזור אליכם